• تاریخ : ۱۸ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

1311283 383 بعد از ضرغامیِ اســتقلالی، یک پرسپولیسی رئیس صداوسیما شد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: در فوتبال ما هنوز خیلی چیزها حرفه‌ای نیست.

مصطفی آجورلو در حاشیه برگزاری مراسم قرعه‌کشی لیگ هفدهم، گفت: خودم مایل بودم با توجه به جسارتی که گل‌محمدی برای اســتفاده از بازیکنان جوان دارد، سرمربی تراکتورسازی شود. من در دوران جوانی که همراه انقلاب بودم، دیدم امام خمینی (ره) چه جسارتی داشت و چه مسئولیت‌هایی به جوانان داد. این فوتبال هم مال نسل جوان اســت، قبل از اینکه مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی باشم، یک آدم آرام و صبور هستم. فکر می‌کنم حد هر مربی برای خودش حیاتی اســت، اما جسارت گل‌محمدی در تراکتورسازی را ستایش می‌کنم. او به جوانان خوب فرصت می‌دهد.  قلعه‌نویی ســال گذشته در یک مصاحبه اعلام کرده بود «جناب جناب آجورلو با دست خالی بازیکن گرفـــــته و زحمات زیادی کشیده اســت، حتی اگر تیم قهرمان نشود، مسئولیت آن با من اســت.»

وی درمورد شرایط تراکتورسازی در لیگ هفدهم، عنوان کرد: فکر می‌کنم که فوتبال در زمین اتفاق می‌افتد. ما امســال نسبت به ســال گذشته ممکن اســت داشتیم در اختیارمان نباشند، اما جسارت کادر فنی و بازیکنان، امســال می‌تواند شرایط مناسبی برای تیم به وجود بیاورد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی پس از مواجه شدن با صحبت‌های خبرنگاری مبنی بر اینکه «اخلاق‌مداری و کارهای فرهنگی در مدت زمان حضورتان در فوتبال، فراتر از کارهای فنی بوده، اما در گذشته یکسری اتفاقاتی افتاد که ما نمی‌خواهیم آن را به هواداران تبریزی منتسب کنیم، ولی یکسری فرایند فوتبالی ما را تغییر داده؛ چه در فضای مجازی و چه در واقعیت. برنامه شما برای برطرف شدن این موضوع چیست»، گفت: من فکر می‌کنم بین فوتبال آماتور امروز ما، ۱۵، ۱۶ ســال از زمانش گذشته باشد. فوتبال حرفه‌ای ما ســالیان ســال جا دارد که به فوتبال حرفه‌ای واقعی برسد. شاید حدود یک ماه پیش در باشگاه بشیکتاش حضور داشتم. می‌توان به این باشگاه عنوان لقب باشگاه داد، چون مردم پول بلیت آن را می‌دهند. فوتبال حرفه‌ای شرایط مناسب خودش را دارد. در آنجا فوتبال حرفه‌ای معنا دارد. هنوز فکر می‌کنم که نمی‌خواهم منتقد باشم، اما شاید خبرنگار ما هم هنوز حرفه‌ای نشده اســت.

آجورلو خاطرنشان کرد: در فوتبال ما هنوز خیلی چیزها حرفه‌ای نیست و من از خود شما خبرنگاران شروع می‌کنم که شما هم حرفه‌ای نیستید. با شما خبرنگاران تهرانی مدتی که در این شهر اقامت داشتم زندگی کردم و می‌دانم که چطور در کارتان عمل می‌کنید، شماها همیشه دوست داشته‌اید تیم‌های اســتقلال و پرسپولیس در صدر اخبارتان باشند، به هر حال سیاســت کاریتان این اســت که با پرداختن به موضوعات این دو باشگاه کارتان دیده می‌شود. در قضیه به وجود آمده برای امید عالیشاه و احمد نوراللهی نیز مدام سوال می‌کردید که چرا آنها به ملوان نرفـــــتند و حتی خبرنگار صدا و سیما نیز این سوال را از ما می‌پرسید در حالی که حداقل صدا و سیما باید بی‌طرف باشد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی خاطرنشان کرد: چرا هواداران ما باید فکر کنند که تلویزیون هم طرفدار باشگاه اســتقلال و پرسپولیس اســت؟ در شرایطی که در فوتبال حرفه‌ای تیم‌هایی که بالای جدول هستند باید مورد توجه باشند و منطق این را حکم می‌کند اما برای صدا و سیما فرقی نمی‌کند پرسپولیس و اســتقلال در کجای جدول باشند و فقط به مسائل این دو باشگاه پرداخته و بازی‌های آنها را پخش مستقیم می‌کند.

آجورلو اضافه کرد: صدا و سیما در پرداختن به تیم‌ها باید عدالت را رعایت کند، برای تلویزیون نباید فرق کند که چه تیمی در صدر جدول اســت و هر تیمی که در بالای جدول قرار دارد باید بیشتر مورد توجه باشد. فوتبال ما باید به این سمت برود چرا تیمی مثل اســتقلال خوزستان که ۲ فصل پیش قهرمان شد باید آنقدر شرایطش بحرانی باشد که برای رفـــــتن به کشور دیگر برای بازی‌های آسیایی گدایی کند؟

وی تصریح کرد: در بحث اسپانسری هم شرایط برای ما که در تبریز بودیم مهیا نبود، چرا که صدا و سیما به دو باشگاه تهرانی توجه ویژه داشت اما ما در تبریز فقط در شبکه اســتانی بازی‌مان پخش می‌شد. اگر قرار باشد اینطور عمل کنند پس صدا و سیما اجازه دهد به ما که یک شبکه اختصاصی بزنیم چرا که ما اعتقاد داریم باید عدالت وجود داشته باشد و تیم‌ها برای صدا و سیما فرقی نکند. زمانی رئیس صداوسیما ضرغامی بود که به اســتقلال گرایش داشت و او رفـــــت و بعد از آن یک نفر پرسپولیسی مدیر صدا و سیما شد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ادامه انتقاداتش از سازمان صداوسیما، عنوان کرد: در تبریز باید فوتبال حرفه‌ای جا بیفتد. تلویزیون ما اســتقلال و پرسپولیس را نشان می‌دهد، اما خواهش می‌کنم بقیه تیم‌ها را سانسور نکنید. من شهرهای آذری‌نشین ۱۸ میلیون نفر را با خودم همراه کردم، اما وقتی گفتیم بیشتر از تراکتورسازی در صداوسیما بگویید، جوابی که به من دادند، می‌دانید چه بود؟ جناب جنابان گفتند اگر بازی‌های شما را نشان بدهیم، «پان‌ترکیسم‌»ها زیاد می‌شوند. مرد حسابی، پان‌ترک کجا بود؟! مردم تبریز خیلی متمدن‌تر و انقلابی‌تر از منِ آجورلو هستند.

آجورلو ادامه داد: مردم تبریز من را می‌بینند و می‌گویند جناب جناب آجورلو! چرا به ما کم‌توجهی می‌شود؟ جناب جنابان! فوتبال بی‌طرف اســت. من خودم در تهران بزرگ شده‌ام و طبیعی هم اســت که در دوران نوجوانی طرفدار یکی از دو تیم اســتقلال یا پرسپولیس باشم. من سابقه حضور و حتی قهرمانی به همراه تیم پاس تهران را هم دارم. من طرفدار پاس هم نبودم، شاید هیچ‌وقت طرفدار تراکتورسازی هم نبودم، اما ســال گذشته تمام تلاش را به کار گرفـــــتم تا این تیم قهرمان شود.

وی با ابراز امیدواری از پایان برخی منقشات موجود، گفت: اگر تراکتورسازی یک بار قهرمان می‌شد، دعوای میان تُرک و فارس هم تمام می‌شد. من یک‌بار جام قهرمانی را با پاس هم گرفـــــتم. جام قهرمان چیزی نیست، اما اگر تراکتورسازی یک‌بار قهرمان شود، دعوای سنتی که خارجی‌ها به ما تحمیل کردند هم به اتمام خواهد رسید؛ چرا؟ چون مردم آذربایجان می‌گویند یک فارس‌زبان به شهر ما آمده و تیم‌مان را قهرمان کرده اســت. خوزستانی‌ها قهرمان شوند، شیرازی‌ها قهرمان شوند یا اصفهانی قهرمان شوند، من نوکر همه‌شان هستم. نقطه جوش پایتخت‌نشینان، با قهرمانی تیم شهرستانی اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته بعد از ضرغامیِ اســتقلالی، یک پرسپولیسی رئیس صداوسیما شد اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما