• تاریخ : ۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

امروز (۹ تیرماه) ســالروز ۷۵ ســالگی تولد «علی‌اکبر فرهنگی» اســت.

713853 763 برای 75 ســالگی علی‌اکبر فرهنگی

۹ تیرماه ســال ۱۳۲۱ دیده به جهان گشود و تا امروز بیش از چهل ســال اســت که در عرصه علوم ارتباطات، مدیریت، فرهنگ،شعر و ادبیات و… فعالیت می‌کند.

به نقل توما به نقل از ایسنا، امروز (۹ تیرماه) ســالروز ۷۵ ســالگی تولد «علی‌اکبر فرهنگی» اســت و به همین مناسبت تلاش شده تا در این گزارش مروری بر کارنامه حرفه‌ای این پیشکسوت و اســتاد ارتباطات صورت بگیرد.

دکتر علی اکبر فرهنگی در ســال ۱۳۲۱ در شهر طالقان دیده به جهان گشود. او از آغاز جوانی به مطالعه و تحصیل در رشته‌های گوناگونی از دانش و ادبیات گرفـــــته تا علوم دینی، زبان، مدیریت، جامعه‌شناسی، اقتصاد و ارتباطات علاقه‌مند بود.

دوران ابتدایی و متوسطه را در تهران گذراند و از برخی معلمان او می‌توان به افراد سرشناسی چون جلال آل احمد و خسرو فرشیدورد، اســتاد دانشکده ادبیات اشاره کرد.

او در زمینه ارتباطات، آثار «ارتباطات انسانی» و «ارتباطات غیرکلامی» را برای اولین‌بار در زبان فارسی پدید آورد که ســال‌هاســت متن درسی دانشگاه‌های مختلف ایـــران اســت.

لیسانس مدیریت بازرگانی مدرسه عالی بازرگانی تهران (۱۳۴۶)،  فوق لیسانس جامعه‌شناسی دانشگاه تهران(۱۳۴۸ )، دوره عالی مدیریت دانشگاه تهران (۱۳۵۱)، دکتری مدیریت از مدرسه علوم رفـــــتاری کاربردی و رهبری آموزشی (Applied Behavioral Sciences and Educational Leadership)، دکتری ارتباطات (دکترای دوم) دانشکده ارتباطات دانشگاه اوهایو آمریکا و فوق دکتری ارتباطات سازمانی (۱۳۶۲ آمریکا) بخشی از کارنامه تحصیلی علی‌اکبر فرهنگی را  تشکیل می‌دهد.

resized 713854 936 برای 75 ســالگی علی‌اکبر فرهنگی

این اســتاد ارتباطات تاکنون نزدیگ به ۶۰ کتاب در حوزهای مدیریت، ارتباطات، اقتصادی فرهنگ و … به نگارش درآورده اســت که در میان آنها می‌توان به  «تکنولوژی و تکامل فرهنگی»، «ارتباطات انسانی»، «مدیریت بازار»، «ارتباطات غیر کلامی»، «تنش در محیط کار »، «تعدیل اقتصادی و نیازهای مدیریتی وزارت معادن و فلزات»، «مدیریت تغییر وزارت معادن و فلزات»، «مبانی ارتباطات سازمان سنجش آموزش کشور»، «روزنامه‌نگاری سازمان سنجش آموزش کشور»، «فرهنگ علوم اجتماعی با جمعی از نویسندگان»، «نظریه‌های ارتباطات سازمانی» … اشاره کرد.

علی‌اکبر فرهنگی در طی ســال‌ها فعالیت علمی خود، در حوزه شعر و ادبیات نیز حضور داشته اســت و کتاب‌های «ترجمه منتخبی از اشعار اوکتاویو پاز» و مجموعه شعر «رستم در مغاک» را منتشر کرده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته برای ۷۵ ســالگی علی‌اکبر فرهنگی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما