• تاریخ : ۱۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده

شاید خیلی از افراد حوزه کسب و کار برای پیشرفـــــت خود به دنبال گوش کردن حرف اطرافیان باشند. ولی همیشه این طریقه نمی تواند به شما کمک کند.

در دنیای کسب و کار بهتر اســت گوش‌های خود را تیز کنید و حرف‌های متفاوت را بشنوید، ولی هر حرفی ارزش شنیدن ندارد و ممکن اســت شما را از مسیر موفقیتتان دور کند. در ادامه با توما همراه باشید تا با یک ماجرا این موضوع را برای شما توضیح دهیم.

صدای به‌شدت حیرت‌آور و تکان‌دهنده‌ای بود، مجبور شدم به دنبال صدا بروم تا مطمئن شوم که به‌درستی آن را شنیدم. دوباره گوش دادم و بله واقعاً کسی آنجا بود. صدایی که هرگز تصور نمی‌کردم بشنوم. مردم به او اعتراض می‌کردند. آن‌ها به یکی از بااســتعدادترین نوازندگان گیتار در تاریخ بشری، یک شخصیت مشهور که در بیش از ۳۰ ســال گذشته الهام‌بخش بسیاری از نوازندگان گیتار راک و بلوز بوده اســت، اعتراض می‌کردند.

صدای غیرمنتظره‌ی موفقیت

b418ee44 2788 415b 8f1a dca099ef1e9c برای پیشرفـــــت گاهی نیاز اســت به دیگران بی توجه باشید

۲۶ تیرماه ســال ۱۳۶۱ بود که یک جوان تقریباً ناشناخته تگزاسی به نام اســتیوی ری، جهان را با طوفانی به تسخیر خود درآورد. جمعیتی که آن شب اســتیوی را «هو» می‌کردند هنوز متوجه این نشده بودند که او چه کسی اســت. اســتیوی در جشنواره معتبر جاز مونترئوس با گروهش، Double Trouble می‌نواخت.

اســتیوی صحنه را به تسخیر خود درآورد و عملکرد فوق‌العاده و جذاب او با اســتفاده از سبک بلوز گیتار الکتریکی باعث شد در کوتاه‌مدت  به‌عنوان یک ستاره فوق‌العاده شناخته شود. از بدشانسی او، اغلب تماشاگران اروپایی که آن شب حضور داشتند، ظاهراً سبک سنتی و آکوستیک موسیقی بلوز را ترجیح می‌دادند. به‌طوری‌که بسیاری در طول کل اجرا، او را «هو» کردند و به او اعتراض کردند.

همیشه به مخاطبان گوش ندهید

f6ec2bba f2b6 488c 84c6 65a33582babd برای پیشرفـــــت گاهی نیاز اســت به دیگران بی توجه باشید

تصور کنید چقدر ناراحت‌کننده و تکان‌دهنده اســت وقتی می‌شنویم دوره‌ی حرفه‌ای اســتیوی افسانه‌ای فقط هفت ســال به طول انجامید و طی یک مرگ غم انگیز از دنیای موسیقی خداحافظی کرد. 

حیاتیترین درس‌هایی که باید از زندگی اســتیوی ری آموخت:

  • اول، اســتیوی اجرا را متوقف نکرد. او اعتراض مردم را نادیده گرفـــــت و کار خود را ادامه داد. او برای نحوه‌ی اجرای منحصربه‌فرد خود سعی نکرد عذرخواهی کند و طریقه خود را عوض نکرد. او خود را با سلایق آن‌ها تطبیق نداد یا کارش را متوقف نکرد.
  • دوم، او با ادامه دادن راه خود و پافشاری بیشتر به موفقیت رسید. جشنواره جاز مونترو درواقع تبدیل به سکوی پرتابی شد که کل موسیقی اســتیوی را دگرگون کرد.

از اعتراض‌ها تا دیوید بووی

در جریان این جشنواره، دو مورد از بزرگ‌ترین ستاره‌های راک دیوید بووی (Bowie) و جکسون براون (Browne) اجرای اســتیوی را شنیدند. بووی تحت تأثیر قرار گرفـــــت و از اســتیوی خواســت تا در ضبط‌های آتی او (اســتیوی) بنوازد. سپس، براون به او و گروهش پیشنهاد داد تا با اســتفاده از اســتودیوی ضبط او آلبوم خود را منتشر کنند. بووی به اســتیوی ری کمک کرد تا وارد جریان اصلی راک اند رول شود.

با کمک اســتودیوی Browne آلبوم «Texas flood» یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین موسیقی‌های تاریخ راک (و بلوز) را ساخت.

راهی که شما باید در پیش بگیرید

اگر اســتیوی ری به اعتراض شنوندگان گوش می‌داد چه می‌شد؟

اگر او اجرای خود را به پایان نرسانده بود یا دو شب دیگر برای اجرا در دو جشنواره باشگاهی کوچک نمانده بود چه می‌شد؟

آیا کنسرت‌های بسیار خوبی که در آن بووی و براون او را کشف کردند، به او کمک کرد که کار خود را ادامه دهد؟

مقالات مرتبط:

این مطلب را با گفتن «باید» به پایان می‌رسانیم:

۱- باید خطر کنید تا موفق شوید.

۲- باید تلاش کنید تا به جایی که می‌خواهید برسید.

۳- باید خودتان با همان صدای منحصربه‌فرد و سبک برقراری ارتباط، مسئول بازاریابی و فطریقه خودتان باشید.

مردم ممکن اســت به شما اعتراض کنند، اما دیگران (بسیاری از افراد دیگر) نیز شما را تشویق خواهند کرد. بر این تشویق‌ها تمرکز کنید و مسیری را که در پی آن بودید دنبال کنید!

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته برای پیشرفـــــت گاهی نیاز اســت به دیگران بی توجه باشید اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/zanefarda.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201