• تاریخ : ۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

علی سعیدی یک زندانی محکوم به اعدام در اســتان گلستان اســت. او که ساکن یکی از روستاهای شهرستان آزادشهر اســت در ســال ۸۷گرفـــــتار ماجرایی ناموسی شد، که در جریان آن مرتکب به قتل شد.

 

علی متهم شده بود مرتکب به قتل شده اســت، قتل فردی که با خواهرش رابطه نامشروع برقرار کرده بود. خواهر علی می گوید این رابطه با “زور و اجبار” بوده اســت. دادگاه نیز خواهر علی را از اتهام زنا تبرئه کرده اســت.

اما دادگاه پس از بررسی پرونده و تمام شواهد و قرائن علی سعیدی را به اتهام قتل مجرم شناخت و او را محکوم به قصاص کرد.

 

اکنون پس از گذشت بیش از ۹ ســال و با تلاش های صورت گرفـــــته ریش سفیدان روستا و مقامات محلی اولیای دم مقتول رضایت داده اند که با دریافت حدود ۵۰۰میلیون تومان از قصاص نفس علی خودداری کنند. 

 

خانواده علی تا ۸ روز دیگر (تا ۱۴ تیر ماه) فرصت دارند که این مبلغ را تهیه کنند به گفته یکی از نزدیکان او تاکنون حدود ۲۵۰میلیون تومان این مبلغ فراهم شده اســت، اما خانواده برای تهیه باقیمانده این رقم به دردسر برخورده اســت لذا از خیرین تقاضا دارند تا برای نجات علی و بازگرداندن او به آغوش خانواده کمک کنند.

 

او پدر سه دختر کوچک اســت که تاکنون ۹ ســال از عمرش را در زندان سپری کرده اســت. خانواده علی از جمله فرزندان او و فعالان مدنی در اســتان گلستان تلاش گسترده را آغاز کرده اند تا بتوانند مبلغ دیه ۵۰۰ میلیونی او را تهیه کنند. 

 

  برای کمک به آزادی علی شماره حسابی یک طرفه به نام محمدعلی سعیدی برادر علی ایجاد شده اســت. خیرینی که مایل هستند علی و خانواده او را نجات دهند می توانند به این حساب کمک های خود را واریز کنند.

 324078 876 برای نجات علی کمک کنید

 

 

324079 719 برای نجات علی کمک کنید 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره محمد علی سعیدی ۰۹۱۱۹۸۰۵۴۸۹ برادر علی سعیدی و صاحب حساب تماس بگیرید.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته برای نجات علی کمک کنید اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما