• تاریخ : ۱۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه اجرای برخی بندهای قانون تسهیل ازدواج جوانان ضمانت اجرایی ندارد، گفت: صندوق تسهیل ازدواج باید احیا شود تا اجرای برخی بندهای قانون تحقق یابد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
خانه ملت، رضا شیران خراسانی با تاکید بر ضرورت تسهیل زمینه ازدواج جوانان با بیان اینکه برای ازدواج جوانان خلاء و ضعف قانونی نداریم بلکه با تعدد قوانین روبرو هستیم، گفت: یکی از این قوانین بر زمین مانده قانون تسهیل ازدواج جوانان هست که در سال ۱۳۸۴ در مجلس هفتم به تصویب رسید.
نماینده آقام مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه قانون ۱۲ سال بر زمین مانده تسهیل ازدواج جوانان به  طور تکمیل اجرایی نانجام گرفته هست، افزود: در این قانون تمهیدات معقولی مانند مسکن متایم به مدت ۳ سال، تهیه فضاهای معقول برای جشن های ازدواج، کمک هزینه خانومدگی به مدت ۲ سال برای زوج هایی که محل درآمد ندارند پیش بینی انجام گرفته هست اما متاسفانه به مدت ۱۲ سال هست که بر زمین مانده و به صورت تکمیل اجرا نانجام گرفته هست.

وی با تاکید بر اینکه همچنان پیگیری اجرای برخی بندهای قانون تسهیل ازدواج جوانان از سوی دستگاه های مسئول هستیم، گفت: متاسفانه مکاتبات و پیگیری های شده هنوز به نتیجه نرسیده هست؛ به صورت حتم کمیسیون فرهنگی مجلس نیز پیگیر اجرای این قانون هست.

این نماینده آقام در مجلس دهم، با بیان اینکه برای اجرای بخشی از بندهای قانون باید  صندوق ازدواج جوانان احیا شود، تصریح کـــرد: ضمانت اجرایی این قانون صندوق تسهیل ازدواج بود که در سال نخست تصویب این قانون یعنی در سال ۸۴، ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه برای صندوق در نظر گرفته شود که هیات وزیران و شورای عالی اداری طی مصوبه ای در سال ۸۶ ادغام این صندوق و تشکیل صندوق جدیدی به نام مهر امام رضا ( ع ) را تصویب کـــردند.

نماینده آقام مشهد و کلات در مجلس دهم، ادامه داد: در نهایت با تشکیل این صندوق موضوع ازدواج جوانان مغفول ماند زیرا این صندوق تنها به حوزه اشتغال پرداخت بنابراین در حال حاضر برخی مواد این قانون ضمانت اجرایی ندارد و برای اجرای آنها صندوق تسهیل ازدواج باید به جایگاه اصلی خود بازگردد و احیا شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کـــرد: به طور حتم تشکیل و احیای صندوق ازدواج جوانان افزایش نرخ و پایداری ازدواج در کشور را به دنبال دارد.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما