• تاریخ : ۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

مردم می‌توانند با خیال راحت به مصرف این مواد بپردازند چرا که آنچه در واحدهای صنفی تهیه می‌شود، تماما از سوی کشتارگاه‌ها تامین شده و در کشتارگاه‌ها نیز نمایندگان دامپزشکی نظارت کامل بر سلامت مواد دارند.

138332 309 با خیال راحت جگر بخورید

 

رئیس اتحادیه فطریقهندگان دل، جگر و قلوه تاکید کرد: آنچه درباره آلودگی جگر گوسفند به میکروب بیماری تب کریمه کنگو مطرح می‌شود، قطعا شایعه بوده و حتی وزارت بهداشت هم عدم صحت این موضوع را اعلام کرده اســت.
 
غلامحسن شیرازی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از سوی وزارت بهداشت نیز این گونه اعلام شده که مصرف دل، جگر و قلوه دردسر خاصی نداشته و آنچه در برخی شبکه‌های مجازی در این باره عنوان شده، صحت ندارد. ما نیز این موضوع را به واحدهای خود ابلاغ کرده‌ایم.
 
وی افزود: مردم می‌توانند با خیال راحت به مصرف این مواد بپردازند چرا که آنچه در واحدهای صنفی تهیه می‌شود، تماما از سوی کشتارگاه‌ها تامین شده و در کشتارگاه‌ها نیز نمایندگان دامپزشکی نظارت کامل بر سلامت مواد دارند.
 
رئیس اتحادیه فطریقهندگان دل، جگر و قلوه با بیان اینکه این شایعه پنج تا شش برابر فطریقه اهالی این صنف را کاهش داده اســت، اظهار کرد: این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که همه چیز تحت کنترل اســت و همانطور که اشاره شد از نظر بهداشت مواد هیچ‌گونه جای تردیدی وجود ندارد.
 
شیرازی همچنین اظهار کرد: حتی افرادی که در کنار خیابان‌ها به فطریقه دل، جگر و قلوه می‌پردازند هم تاکنون دردسری نداشته و هیچگاه رخ نداده اســت که در واحدهای این صنف دردسری گزارش شود. این در حالی اســت که در حال حاضر حداقل ۸۰۰ واحد صنفی مجاز در تهران فعالیت دارند.
 
به نقل ایسنا، طی هفته‌های گذشته در شبکه‌های اجتماعی مطالبی منتشر شده بود که بر اساس آنها اینگونه ادعا می‌شد که جمعی از توما متخصص عفونی اعلام کرده‌اند که اگر گوشت چندین ساعت در یخچال باشد و فریز شود بخاطر تغییر پی اچ میکروب به راحتی از بین خواهد رفـــــت اما جگر اگر صد روز در یخچال باشد و فریز هم شود میکروب آن از بین نرفـــــته و می‌تواند ناقل بیماری تب کریمه کنگو باشد بر همین اساس تا اطلاع ثانوی جگر نخورید.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته با خیال راحت جگر بخورید اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما