• تاریخ : ۱۱ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیرکل امور بانوان وزارت تعلیم و پرورش گفت: دو هزار و ۵۰۰ دانش آموز دختر در مقطع ابتدایی به گردونه تحصیل بازگردانده انجام گرفتند.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایلنا، فروغ السادات بنی‌هاشم (مشاور امور بانوان وزیر جهاد کشاورزی) در  نشست معاونت امور خانومان و خانواده ریهست جمهوری با مشاوران وزرا و دستگاه‌های اجرایی و مدیران کل دفاتر امور خانومان و خانواده هستانداری‌های سراسر کشور در دولت دوازدهم گفت: برای توانمندسازی خانومان روستایی سه پروزه در این مدت اجرایی انجام گرفت که یکی از آنها ترویج کارآفرینی و توسعه کسب و کار پایدار برای بانوان روستایی و عشایری بود.
وی افزود: تعدادی از این خانومان که برای آنها ایجاد اشتغال انجام گرفته هست نشان تجاری دریافت کـــرده‌اند و در قالب این طرح دوره‌های تعلیم کارآفرینی و مهارتی برای ایجاد اشتغال ویزه این بانوان روستایی و عشایری انجام انجام گرفت.

بنی‌هاشم با اشاره به اینکه برای توانمندی خانومان روستایی پروزه توسعه خانومان تسهیل گر روستایی و عشایر به اجرا درآمده هست بیان داشت: ۱۰ هزار نفر در این زمینه در حال فعالیت هستند و این افراد علاوه بر بخش کشاورزی به پایانی حوزه‌های خدمات وارد می شوند.

وی در رابطه با توسعه تشکل های آقام نهاد اظهار داشت: یک هزار و ۵۰۰ صندوق اعتبار خرد در روستاها ایجاد انجام گرفت که اکنون ۴۰ هزار نفر از بانوان روستایی و عشایری عضو آن هستند.

بنی‌هاشم تاکید کـــرد که سه هزار نفر از بانوان روستایی و عشایری از پلن های تعلیمی این صندوق ها بهره مند انجام گرفتند.

در ادامه جلسه مهناز احمدی(مدیرکل امور بانوان وزارت تعلیم و پرورش) بیان داشت: یکی از اقدامات وزارت تعلیم و پرورش در دولت تدبیر و امید انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی و سایر وزارتخانه‌ها بود که طرح‌های مشترکی نیز با معاونت امور خانومان و خانواده ریهست جمهوری طی سال های ۹۲ تا ۹۵ داشتیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از این فعالیت ها درباره افزایش پوشش تحصیلی دختران ابتدایی در مناطق محروم بود بیان داشت: دررهستای اجرای این طرح دو هزار و ۵۰۰ دانش آموز دختر در مقطع ابتدایی به گردونه تحصیل بازگردانده انجام گرفتند.

احمدی با تاکید بر اینکه  در این مدت ۳۵ تفاهم نامه بین تعلیم و پرورش و دیگر وزارتخانه ها منعقد انجام گرفت، گفت:بهبود وضعیت بهداشتی و تعلیمی دختران مدارس مناطق محروم و شبانه روزی یکی دیگر از این موارد بود؛همچنین ارائه تعلیم حقوق و تکالیف دانش آموزان از دیگر پلن های این وزارتخانه در بخش امور بانوان به شمار می رود.

احمدی در ادامه گفت:آسیب شناسی روانی اجتماعی دخترانه متوسطه کشور از دیگر طرح های ما در دولت یازدهم بود،این طرح سال ۹۳ در هشت هستان و در سال ۹۴ در پایانی هستان های کشور اجرا انجام گرفت که براساس آن ۲۶ هزار دانش آموز پرسشنامه های مربوطه را پر کـــردند.

مدیرکل امور بانوان وزارت تعلیم و پرورش در پایان گفت: اجرای طرح تعلیم دختران کم توان ذهنی از دیگر پلن های این وزارتخانه بود.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما