• تاریخ : ۲۱ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


گروه رویدادي : دنیای خانومانه

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۰ – ۱۳:۲۵

كد :۷۵۶۰۵

این خوراکیها شهوت و میل جنسی زیاد را کم می کند!


میل و غریزه جنسی همانند سایر غرایز طبیعی انسان، یک احساس تکمیلاً عادی و طبیعی هم برای خانم ها و هم برای جناب آقاان می باانجام گرفت. این میل می تواند در طول زمان دستخوش تغییرات مختلف قرار گرفته و بسته به شرایط، افزایش و یا کاهش پیدا کند.آنچه که برای کم کـــردن شهوت و کنترل امیال جنسی حیاتی و مورد توجه هست، ذکر این نکته و آگاهی از این مسئله هست که افراد مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و نیاز و خوهست های جنسی هر فرد با افراد دیگر متفاوت می‌باانجام گرفت، همچنین همواره امیال جنسی مرتبط با محرکهای بیرونی بوده و نسبت به این محرکها واکنش نشان داده، کاهش یا افزایش پیدا میکند.


از حیاتیترین عوامل موثر بر زیاد فعالی جنسی و افزایش خیال پردازی در این زمینه یکی محرکهای بیرونی نظیر تماشای تصویر و فیلمهای تحریک کننده و … بوده و دیگری مصرف غذاها و خوراکی هایی هست که باعث ازدیاد غریزه جنسی میگردد. در ادامه این مطب روشهای کم کـــردن شهوت و کنترل میل جنسی زیاد با برخی خوراکی‌های طبیعی گردآوری انجام گرفته هست.


کم کـــردن شهوت و کاهش میل جنسی با خوراکیها


برخی از غذاها و خوراکی ها به ویژه خوراکی‌های با طبع گرم باعث افزایش میل جنسی میگردند. بنابراین پرهیز و اجتناب از مصرف این خوراکی‌ها در کم کـــردن میل جنسی مفید هست. همچنین مصرف مواد غذایی زیر نیز به کهستن این میل کمک میکند:


هستفاده از گل نیلوفر آبی تحریکات عصبی و جنسی را تخفیف میدهد. مقداری دانه نیلوفر آبی تهیه کـــرده، آنها را کوبیده، پودر نمائید و قبل از خواب یک قاشق چای خوری میل کنید.

مصرف شیر خشت باعث کاهش قوای جنسی میگردد.

از راهکارهای طب سنتی برای کم کـــردن شهوت، مصرف تخم کاهو هست. ابو علی سینا اعتقاد داشت که برای کاهش میل جنسی روزی سه نخود تخم کاهو که معادل ۵/۷ گرم هست را جوشانده و صبح ناشتا میل کنید. همچنین مصرف آب کاهو و برگ کاهو نیز برای این امر مفید هست.

مصرف دانه تمر هندی نیز برای کم کـــردن شهوت مفید هست. به این منظور دانه تمر هندی را سه تا چهار روز در آب بخیسانید. سپس پوست آن را گرفته و مغز آن را میل کنید. خوردن هر صبح ناشتا، ۳ عدد مغز دانه میوه تمرهندی برای کهستن میل جنسی زیاد زیاد مفید هست.

خوردن دوغ تازه برای آنهایی که حرارت و میل جنسی شان بالا هست، مفید میباانجام گرفت.

۱۲ گرم برگ ریواس را در ۵ لیوان آب به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید، دم بکانجام گرفت و سپس از صافی بگذرانید و میل نمائید. ریواس از گیاهان دارویی مفید برای کهستن میل جنسی زیاد هست.

روزانه ۲۰ گرم از تخم رازیانه را در قوری ریخته، ۴ لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و بگذارید ۳۰ دقیقه دم بکانجام گرفت، سپس از صافی گذرانده، بعد از غذا میل کنید. مصرف رازیانه برای کاهش میل جنسی در آقاان مفید هست ولی برای خانومان خاصیت تحریک کنندگی دارد.

به طور کلی مصرف خوراکی های با طبع سرد مانند عرق کاسنی، رازیانه، کافور، آب انار، سرکه، ترشیجات، مهست، کشک و قرقوت از ازدیاد شهوت می کاهد.


سایر توصیه ها برای کم کـــردن شهوت و تعدیل میل جنسی


خود را به ورزش، کار و فعالیت های زیاد سرگرم کنید، ورزش و کار در کاهش طغیان غریزه جنسی اثر فوق العاده سودمندی دارد، و به همین علت هست که معمولا ورزشکاران و آنهائی که در خانومدگی فعالیت های سنگین دارند، گاهی دیرتر ازدواج می کنند و نیز کاهش از فشار جنسی آسیب می بینند .

مسافرت، گردش، تفریح و کوهنوردی، از عواملی هست که برای کم کـــردن شهوت و تسکین نیروی جنسی نقش موثری دارد.

از تماشا، شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و شوخی های تحريك كننده و فكر كردن در اين امور پرهيز كنيد. مطالعه، انجام کارهای فکری، سرگرمی های هنری و خواندن سرگذشت قهرمانان علمی انسان را تا اندازه زیادی از شعاع خود خارج می کند و سرانجام این سرگرمی و آشنائی های روحی باعث کاهش نیروی جنسی می گردد.

صبر و بردباری، اعتماد به نفس، هستقامت و پایداری و ایمان و تقوا ، سنگرهای بزرگ روحی هستند که می توانند به انسان مدد بخشند و او را از لغزش و شکست حفظ نمایند .

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما