• تاریخ : ۱ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

712028 335 اینکه می‌گویند سند 2030 الزام‌آور نیست، سطحی‌نگری اســت/ سند باید تبیین شود

به مناسبت ماه مبارک رمضان، جمعی از اســتادان، نخبگان علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها، عصر امروز (چهارشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به نقل توما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری؛ گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب به شرح زیر اســت:

 

– حرف عمده‌ی من امروز توجه به مسئولیت معلمی و اســتادی اســت؛ اســتاد در محیط دانشگاه یک نقش‌آفرینی دارد. شما در روح  و دل و فکر جوان اثرگذارید و او را وادار به فکر و حرکت می‌کنید.

– اگر اســتاد احساس مسئولیت داشته باشد، مثبت‌اندیش و امیدوار باشد، عزم و نیت قاطع برای اقدام برای کشور داشته باشد، این اثر می‌گذارد؛ تصــویرش هم هست؛ اســتادی که نگاهش به بیرون مرزهاســت و هیچ اعتقادی به مفاهیم کشور و مفاهیم هویت قومی خودش ندارد…

– اساتید ما باید نقش خود را در ایجاد بالندگی در دانشگاه از یک‌سو و حراســت از ارزش‌های انقلاب و اسلام از سوی دیگر پیدا کنند و تعریف کنند.

– در آستانه‌ی روز قدس هستیم؛ روز قدس بسیار حیاتی اســت؛ صرفاً این نیست که ما از یک ملت مظلومی که از خانه‌ی خود رانده شده داریم دفاع می‌کنیم؛ ما در واقع داریم با یک نظام سیاسی ظالمانه و اســتکباری مبارزه می‌کنیم.

– امروز دفاع از فلسطین دفاع از حقیقت اســت؛ مسئله‌ای بسیار گسترده‌تر از فلسطین؛ امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی مبارزه با اســتکبار اســت، مبارزه با نظام سلطه اســت. روز قدس را باید بزرگ دانست. راه‌پیمایی روز قدس خیلی حیاتی اســت.

– مسئله‌ی «تبیین» یکی از کارهای اساتید اســت. این سند ۲۰۳۰ باید تبیین شود؛ خیلی مسئله‌ی حیاتیی اســت. این جزوی از یک سند بالادستی سازمان ملل اســت؛ سند توسعه‌ی پایدار؛ یک بخشش همین سند ۲۰۳۰ آموزش و پرورش اســت.

– آن چیزی که در سند توسعه‌ی پایدار دارند طراحی می‌کنند، یک منظومه‌ی فکری و فرهنگی و عملی برای همه‌ی دنیا اســت. یونسکو اینجا یک وسیله و ویترین اســت؛ دست‌هایی پشت سازمان ملل وجود دارد که دارند برای همه‌چیز ملت‌های دنیا منظومه‌ی فکری و فرهنگی و عملی تنظیم می‌کنند که ملت‌ها باید بر اساس آن عمل کنند. این غلط و معیوب اســت؛ این‌ها چه حقی دارند که درباره‌ی کشورها و سنت‌ها و عقایدشان اظهارنظر کنند که باید این‌جوری یا آن‌جوری عمل کنید؛ همه‌اش هم «باید» اســت. اینکه می‌گویند «الزام‌آور نیست»، این سطحی‌نگری اســت؛ هرکدام از این‌ها که تحقق پیدا نکند، بعد به‌عنوان نقطه‌ی منفی حساب می‌شود و امتیازهایی از کشور سلب می‌شود.

– اساتید باید جوان را با هویت ملی و اســتقلال آشنا کنند تا به آن مباهات کند. جوان امروز قدر اســتقلال را نمی‌داند. غالباً جوان امروز ما از اول عمرش در کشوری زندگی کرده که هیچ وابستگی سیاسی و عقیدتی به قدرت‌های خارجی نداشته اســت؛ همیشه از اول دیده که جمهوری اسلامی در مقابل قدرت‌های خارجی که دیگران جرئت نمی‌کنند بگویند بالای چشمت ابروست، ایستاده اســت؛ این اســتقلال اســت؛ اســتقلال سیاسی اســت؛ این را از اول دیده‌اند و قدرش را نمی‌دانند. آن دوره‌ای که هرچه آمریکا و انگلیس می‌گفت، باید در کشور تحقق پیدا می‌کرد را آن‌ها درک نکرده‌اند؛ لذا قدر اســتقلال را نمی‌دانند. اساتید این را باید تفهیم کنند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته اینکه می‌گویند سند ۲۰۳۰ الزام‌آور نیست، سطحی‌نگری اســت/ سند باید تبیین شود اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما