• تاریخ : ۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

713792 740 ایـــران همسایه ماســت و ما باید روابط سازنده‌ای با این کشور داشته باشیم

وزیر خارجه قطر خواســته‌های کشورهای عربی از کشورش را غیرقابل مذاکره دانست.

به نقل تسنیم، محمد بن عبد الرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر گفت که دوحه و واشنگتن بر سر ضرورت جستجو از راه‌های صلح‌آمیز حل بحران کشورهای عربی خلیج فارس به توافق رسیدند.

وی با بیان اینکه قطر به وعده‌های خود مبنی بر کار در چارچوب شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب پایبند اســت، گفت: خواســته‌هایی که کشورهای تحریم کننده از ما داشته‌اند غیرقابل گفت‌وگو اســت و به مهلت تعیین شده برای عمل به این خواســته‌ها عمل نکردیم.

وزیر خارجه قطر در ادامه گفت: ما معتقدیم که الجزیره باید باقی بماند و بسته شدن این شبکه موضوعی اســت که به داخل مربوط می‌شود.

وی در ادامه بار دیگر نظام سوریه را به ارتکاب جنایت علیه مردم این کشور متهم کرد و گفت: سیاســت‌های ما در سوریه ثابت اســت.

وزیر خارجه قطر گفت: قوانینی بین‌المللی برای روابط بین کشورها وجود دارد و باید به آن پایبند بود.

محمد بن عبد الرحمن آل ثانی اظهار داشت: موضع ما در قبال رابطه با ایـــران طریقهن اســت، ایـــران همسایه ما اســت و باید روابط ما سازنده باشد.

وی گفت که قطر در بین کشورهای خلیج فارس، پنجمین شریک ایـــران اســت و بیشتر تجارت ایـــران با امارات اســت.

وزیر خارجه قطر گفت: پایگاه نظامی العدید نشان دهنده همکاری با واشنگتن اســت و ما نیازی نداریم که از این پایگاه به عنوان برگه‌ای برای چانه زنی اســتفاده کنیم.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ایـــران همسایه ماســت و ما باید روابط سازنده‌ای با این کشور داشته باشیم اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما