• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : دسته‌بندی نشده

اهمیت تغذیه در سلامت انسان در طول عمر

اساس علم پزشکی بر دو پایه علمی قرار گرفته هست، تشخیص امراض و معالجه و علم پزشکی برای مبارزه و معالجه بیماران سه اسلحه را به کار می برد :

۱-دارو ۲- چاقو ۳- اشعه. به عبارتی علم پزشکی با این سه اسلحه با امراض که خود ما ایجاد کـــرده ایم مبارزه می کند. امروزه ثابت انجام گرفته هست که ۷۰% امراض انسان ها مربوط به تغذیه غلط و خانومدگی نادرست آن ها بوده هست و از هر ده نفری که در اتاق انتظار پزشک هستند، هفت نفر به علت تغذیه غلط و بیماری های حاصل از آن به آن جا مراجعه کـــرده اند. کشیدن سیگار، نوشیدن مشروبات الکلی، عدم فعالیت معقول و پیاده روی و ورزش؛ تغذیه ناسالم، کم خوابی، داشتن هسترس دائم نه تنها عمر را کوتاه می کند بلکه باعث ابتلاء بشر به امراض گوناگون و جبران ناپذیری می شود که مسلماً هزینه های گزافی را نیز به دنبال خواهد داشت.

پس بیایید با رعایت تغذیه ای صحیح علت اصلی امراض یعنی ۷۰% آن ها را حذف کنیم تا نیاز به اسلحه غیر طبیعی برای مبارزه با آن نداشته باشیم. بدن انسان یکی از شاهکارهای آفرینش هست که خداوند به ما عطا کـــرده هست و به پاس این همه موهبت الهی، ما انسان ها باید در جهت حفظ آن کوشا باشیم.

ویکتور هوگو در کتاب خود می نویسد : هر انسانی در روز تولد محکوم به مرگ می باانجام گرفت. به عبارتی مرگ برای هرکسی وجود دارد ولی حیاتی خانومدگی سالم در قبل از زمان مرگ هست. توجه بر داشتن تغذیه ای سالم و فراهم آوردن محیط خانومدگی معقول نیز دقیقا بر تایید این مطلب می باانجام گرفت. منظور داشتن عمر ابدی و جلوگیری از مرگ نیست بلکه داشتن عمری طبیعی و طولانی و خانومدگی سالم و بدون بیماری تا قبل از زمان مرگ هست خداوند نیز مرگ را برای هر انسانی قرار داده هست اما مواد مفید و لازم برای سلامتی را نیز در اختیار همه انسان ها در طبیعت قرار داده هست تا آن ها از این مواد هستفاده کنند. عدل و لطف خداوند شامل پایان انسان ها می باانجام گرفت. و این خود انسان ها هستند که برخودشان ظلم می کنند. خداوند مهربان بدون نقص را به بشر هدیه داده هست و این ما هستیم که با اشتباهات تغذیه و عدم آگاهی از چگونه مصرف کـــردن مواد مختلف، سلامت خود را به خطر می اندازیم.

علم تغذیه نخستین و قدیمی ترین علمی هست که با حیات انسان ها در آمیخته هست. انسان های نخستیه دارای هیچ گروه خونی نبودند و روی همین اصل آنرا گروه خونی صفر و یا به زبان لاتین O نامیدند که به صورت حتم اشتباهاً در ایران به آن اُ O گویند و بهتر هست از این به بعد آنرا NULL یا صفر بنامیم. با تغییرات محیط زیست و تغییرات مواد غذایی مصرفی، گروه های دیگر خون به دنبال جهش یا موتاسیون ایجاد انجام گرفته، شکل گرفتند ده هزار سال پس از گروه خونی O، نخستین گروه خونی به نام A و حدود ده هزار سال پس از آن با ادامه تغییرات محیط زیست گروه خونی B شکل گرفت. آخرین گروه خونی در انسان ها، گروه خونی AB نامیده انجام گرفت که حدوداً هزار سال پیش یعنی پس از پیامبر اسلام بوجود آمده هست و پایان این تغییر و تغییرات به خاطر ادامه بقا و حیات بوده هست.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/zanefarda.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201