• تاریخ : ۱۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از اپایان بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان درجلسه امروز کمیسیون رویدادداد و گفت:‌ بررسی لایحه به دلیل وجود برخی ابهامات طولانی انجام گرفت.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
خانه ملت، محمدکاظمی از اپایان بررسی لایحه حمایت ازکودکان و نوجوانان درنشست امروز دوشنبه (‌ ۱۷ دی)‌ کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس رویدادداد و گفت:‌ این لایحه درنخستین هفته پس از اپایان بررسی بودجه دردستورکار صحن علنی مجلس قرار می گیرد، به صورت حتم بررسی لایحه حمایت ازکودکان و نوجوانان به دلیل گستردگی درمدت زمان طولانی انجام انجام گرفت؛ ضمن اینکه برای رفع برخی نقاط ابهام و مسائل این لایحه کمیته فرعی تشکیل انجام گرفت.
نماینده آقام ملایردرمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه نهادهایی چون بهزیستی، مرکزپژوهش های مجلس و دستگاه های دیگرنظرات مختلفی درخصوص بررسی برخی مواد این لایحه مطرح کـــردند، افزود: ‌به ناچار برای دستیابی به نقطه واحد دراین لایحه و رفع مشکلات  کمیته ای فرعی برای بررسی تشکیل انجام گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی حال حاضرکشورکودک فروشی و افزایش این معضل درجامعه هست، تصریح کـــرد:‌ با توجه به بررسی برخی طرح ها و لوایح خارج اخانوموبت و تعطیلات مجلس لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان درتاکنون به پایان نرسیده هست، اما به طورحتم موارد باقی مانده تا پایان جلسه امروز کمیسیون بررسی انجام گرفته و لایحه برای بررسی نهایی به صحن علنی مجلس ارجاع می شود.

کاظمی با تاکید بر اینکه نقاط مبهم لایحه درحال حاضر رفع انجام گرفته هست، گفت:‌ لایحه ارسالی دولت به دلیل درنظرگرفتن وظایف متعدد بین  نهادهای متعدد درحوزه کودکان مشکلاتی را دربررسی ایجاد کـــرده بود، بنابراین لازم بود همگرایی افزایشی دراین راه ایجاد شود؛ بنابراین یکی از علل تاخیر دراپایان بررسی لایحه موارد این چنینی بود؛ ضمن اینکه کمیسیون قضایی و حقوقی تلاش های زیادی داشت تا ضعف ها رفع شود.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با اشاره به اینکه برای هرسازمان و ارگانی وظیفه خاصی درحمایت از کودکان و نوجوانان درنظرگرفته انجام گرفته هست، افزود:‌ اما قوه قضاییه وظیفه اصلی نظارت برکودکان و نوجوانان دارای مشکل را برعهده دارد.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما