• تاریخ : ۲۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

یک بررسی آماری تازه نشان می‌دهد تعداد کودکان و نوجوانان مبتلا به چاقی در جهان طی چهار دهه گذشته زیاد از ۱۰ برابر افزایش یافته‌ هست.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) همچنین اعلام کـــرده‌ هست: آمار کودکان و نوجوانان مبتلا به چاقی در کشورهای دارای درآمد سرانه کم و متوسط با سرعت افزایشی در حال افزایش هست و این مشکل در کشورهای آسیایی نمود افزایشی پیدا کـــرده‌ هست.
همچنین در این بررسی آمده‌ هست نرخ رانجام گرفت چاقی در این گروه سنی در آمریکا و کشورهای اروپایی ثابت مانده، هر تعداد هنوز هم به میزان غیرقابل قبولی بالهست.

طبق گزارش اخیر سازمان جهانی بهداشت طی ۴۰ سال گذشته، تعداد کودکان و نوجوانان مبتلا به چاقی در جهان از ۱۱ میلیون به زیاد از ۱۲۰ میلیون نفر افزایش یافته هست. همچنین بر اساس آمارهای بدست آمده، در سال ۲۰۱۶ در سطح جهان هشت درصد از پسران و شش درصد از دختران دچار چاقی بوده‌اند در حالیکه این رقم در سال ۱۹۷۵ کاهش از یک درصد برای هر دو گروه بوده‌ هست.

کارشناسان با توجه به نتایج مطالعات خوهستار توجه افزایش به تغذیه معقول و سالم کودکان و نوجوانان در خانه و مدرسه و همچنین تشویق آنان به ورزش و فعالیت بدنی انجام گرفته‌اند تا از موارد افزایش ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و سرطان جلوگیری شود.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما