• تاریخ : ۸ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با یادآوری اینکه مشکلات معیشتی و اعتیاد به مواد مخدر حیاتی‌ترین علل افزایش آمار طلاق هستند، سرمایه‌گذاری برای مشاوره قبل از ازدواج را ضروری‌تر از راه‌اندازی سامانه ثبت طلاق دانست.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
خانه ملت، سهیلا جلودارزاده در مورد نقش راه‌اندازی سامانه ثبت الکترونیکی طلاق در کشور گفت: بی‌تردید روندی که در جهت ارجاع افراد قبل از طلاق به مشاور و بهره‌مندی از نگرش دیگران برای رفع مشکلاتشان طی می‌شود، نقش بسزایی در کاهش آمار طلاق خواهد داشت.
نماینده آقام پایتخت، ری، شمیرانات، اسلاممنطقه و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شاید اگر قبل از ازدواج نیز این روند طی می‌انجام گرفت و افراد حین تصمیم‌گیری برای خانومدگی مشترک به طور اجباری از مشاوره بهره‌مند می‌انجام گرفتند، امروز شاهد افزایش آمار طلاق در سطح جامعه نبودیم.

وی تاکید کـــرد: هم‌اکنون نیز باید مهارت‌آموزی برای تشکیل خانواده از جمله ملزومات قبل از ازدواج قرار گیرد، که افراد با شناخت کافی و آمادگی تکمیل خانومدگی مشترک را آغاز کنند، تا دیگر بعد از این نیاز به انجام مشاوره‌های لازم برای انجام طلاق نباانجام گرفت، بنابراین سرمایه‌گذاری در این بخش بر راه‌اندازی سامانه ثبت طلاق ارجحیت دارد.

این نماینده آقام در مجلس دهم، مشکلات اقتصادی و اعتیاد به مواد مخدر را از حیاتی‌ترین علل افزایش آمار طلاق در سطح جامعه دانست و تصریح کـــرد: در شرایط کنونی افزایش از اینکه مشکلات فرهنگی و اختلاف طبقاتی باعث طلاق شود، مشکلات معیشتی و اعتیاد منجر به سست انجام گرفتن بنیان خانواده‌ها انجام گرفته هست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به رسالت برخی دستگاه‌ها برای تلاش در جهت کاهش آمار طلاق تاکید کـــرد: مراکز تعلیمی اعم از دانشگاه‌ها، وزارت تعلیم و پرورش همراه با سازمان بهزیستی باید در جهت تعلیم مهارت‌های خانومدگی در سطح جامعه وارد عمل شوند، از سوی دیگر رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی نقش موثری در این زمینه داشته و باید بودجه‌ای را که در جهت پلن‌سازی دریافت می‌کند، در راه تعلیم برای تحکیم بنیان خانواده‌ها هزینه کند.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما