• تاریخ : ۲۶ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

طبق نتایج یک مطالعه، از آنجائیکه بین افزایش میزان بتا آمیلوئید و تانجام گرفتید علائم اضطراب ارتباط وجود دارد، از اینرو اضطراب نشانه نخستیه بیماری آلزایمر در افراد مسن هست.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
مهر، بیماری آلزایمر یک مشکل مغزی-عصبی هست که موجب زوال عملکـــرد شناختی و ناتوانی در انجام فعالیت های روزانه می شود.
مطالعات قبلی نشان داده اند افسردگی و سایر علائم عصب شناسی ممکن هست نشانه روند پیشرفت بیماری آلزایمر در طول فاز پیش بالینی باشند؛ در فاز پیش بالینی، رسوبات آمیلوئید فیبریلار و تاو پاتولوژیکی در مغز بیمار تجمع می یابند.

این فاز از بیماری، زیاد از یک دهه قبل از شروع اختلال شناختی خفیف در بیمار روی می دهد.

محققان بیمارستان خانومان و بریگام آمریکا در مطالعه ای، رابطه بتا آمیلوئید مغز و معیارهای طولی افسردگی و علائم افسردگی را در افراد مسن با میزان شناختی نرمال بررسی کـــردند.

یافته ها نشان می دهد میزان بالاتر بتا آمیلوئید ممکن هست با افزایش علائم اضطراب در این افراد مرتبط باانجام گرفت.

این نتایج از این نظریه دفاع می کند که علائم عصب شناسی می توانند نشانه نخستیه آلزایمر باشند.

نانسی دونووان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما با بررسی علائم افسردگی نظیر اضطراب، ناآسودهی یا از دست دادن حس علاقه در افراد دریافتیم، علائم اضطراب به مرور زمان با افزایش میزان بتا آملوئید در مغز افزایش می شود.»

وی در ادامه می افزاید: «این مسئله بیانگر این هست که علائم اضطراب می تواند قبل از شروع اختلال شناختی، عامل ظهور بیماری آلزایمر باانجام گرفت.»

از آنجائیکه اضطراب یک حس شایع در بین افراد مسن هست، افزایش علائم اضطراب می تواند موثرترین نشانه پرخطر در افراد مسن با علائم ژنتیکی، بیولوژیکی یا کلینیکی بیماری آلزایمر باانجام گرفت.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما