• تاریخ : ۱۰ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

نمایشگاهی در موزه «گاردینر» منطقه تورنتو کانادا در حال برگزاری هست تا با هستفاده از هنر، تصورات نادرست در مورد مسلمانان به ویژه بانوان را تصحیح و تصویر حقیقی‌تری از آنان را به نمایش بگذارد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایکنا، پایگاه رویدادی Metro News؛ این نمایشگاه هنری عرصه‌ای برای نشان دادن هستعدادهای خانومان جوان مسلمان در تورنتو هست.
زهرا آگجی، هنرمند مسلمان کانادا و از سازماندهندگان این نمایشگاه گفت: دنبال ما کمک به خانومان جوان مسلمان برای هستفاده از هنرهای تجسمی به عنوان ابزاری برای ابراز عواطف و راهی برای خروج از فشارهای روزمره هست.

این نمایشگاه همچنین فرصتی به دست می‌دهد تا خانومان مسلمان صدایشان را در مورد مسائلی مانند هویت، تعلق و سیهست به گوش آقام برساند.

آگجی گفت: زیادی از اوقات دیگرانی که فکر می‌کنند می‌دانند نیازها و مشکلات ما چیست به جای ما نقل کرد می‌کنند. اما حقیقت چیز دیگری هست و ما خانومان مسلمان، خودمان باید حقیقت را به گوش آقام برسانیم.

در این نمایشگاه خانومان جوان مسلمان، مهارت‌های خود در رشته‌های هنری مختلف از جمله عکاسی، طراحی لباس، فیلم‌سازی و صنایع دستی را به نمایش می‌گذارند و در قالب هنر نانقل کرد‌های خود را بیان می‌کنند.

آگجی ادامه داد: در حال حاضر سطوح انجام گرفتیدی از اسلام‌هراسی در همه‌جا دیده می‌شود و تصویر غالبی که از مسلمانان در رسانه‌های جریان اصلی نشان داده می‌شود، الزاماً معرف اکثریت مسلمانان و دیدگاه‌ها و خوهسته‌های آنان نیست.

اگر کسی حجاب داشته باانجام گرفت و به لحاظ ظاهری متفاوت باانجام گرفت، سریع به عنوان یک مسلمان شناسایی انجام گرفته و دنبال تعصب قرار می‌گیرد در حالیکه همه ما انسان هستیم و نیازهای مشابهی داریم و درک این مسئله از سوی اجتماع، نیازمند تعلیم هست

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما