• تاریخ : ۲۱ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی گفت: یارانه‌ای مخصوص خانواده هایی که از نظر کسب درآمد ضعیف بوده و به لحاظ کسب درآمد جزء سه دهک پایین جامعه هستند، به عنوان یارانه مهد کودک اختصاص داده انجام گرفته هست.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
فارس، محمد نفریه گفت: سالانه ۳۰ هزار کمک هزینه از سوی بهزیستی، برای گروه‌های دنبال تحت پوشش بهزیستی از جمله خانومان سرپرست خانوار که کودک خردسال دارند، خانواده هایی که سرپرست معلول دارند و توانایی نگهداری از کودک خود را ندارند و همچنین خانواده هایی که از نظر کسب درآمد ضعیف بوده و به لحاظ کسب درآمد جزء سه دهک پایین جامعه هستند، اختصاص داده می شود.
وی افزود: این کمک هزینه ها به صورت یارانه در اختیار مهدهای کودک قرار می گیرد و خانواده های جامعه دنبال سازمان بهزیستی، پس از ثبت نام فرخانومد خود در مهدهای کودک بخشی از هزینه های نگهداری کودکان خود را پرداخت و بخش دیگر آن توسط بهزیستی به مهدهای کودک پرداخت می‌شود.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی گفت: در حال حاضر زیاد از ۱۷ هزار مهد کودک در کشور وجود دارد که ۸ هزار مرکز در مناطق حاشیه‌ای منطقهی و روستایی تاسیس انجام گرفته و این رقم تقریبا برابر با یک‌ دوم میزان پایان مهدهای کودک کشور هست.

نفریه تصریح کـــرد: حدود ۲۰۰ هزار کودک در این ۸ هزار روستا مهد و حاشیه مهد با سرانه روزانه ۲ هزار تومان برای ۱۳۰ روز در سال،مشمول طرح یک وعده غذای گرم بهزیستی انجام گرفته اند.

وی گفت: بهزیستی موظف انجام گرفته بود تا ۷ هستان در معرض سوءتغذیه را نیز به طور ۱۰۰ درصدی از طریق روستا مهدها و حاشیه مهدها تحت پوشش یک وعده غذای گرم قرار دهد که در حال حاضر این امر در حال اجرا هست.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی از اجرای طرح «دوشنبه‌های کتابخوانی» نیز رویداد داد و گفت: این طرحی هست که با امضای تفاهمنامه‌ای میان وزارت ارشاد و رفاه به عنوان روز کتابخوانی در مهدهای کودک تعیین انجام گرفته هست. این طرح با دنبال نهادینه انجام گرفتن کتابخوانی در جامعه، تشویق کودکان به خواندن کتاب و هستفاده بهینه از ظرفیت‌های مهدهای کودک برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در خانواده‌ها در نظر گرفته انجام گرفته هست.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما