• تاریخ : ۲۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های آقامی ستاد مبارزه با مواد مخدر بر توسعه خدمات کاهش آسیب اعتیاد برای معتادان متجاهر و کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد در طول پلن ششم توسعه تاکید کـــرد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، دکتر پرویز افشار در حاشیه شصتمین کمیته کاهش آسیب، درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد ادامه داد: در این کمیته مصوبات ۱۳۴ ستاد مبارزه با مواد مخدر که با حضور رییس جمهور برگزار انجام گرفت و همچنین سه آیین‌نامه مرتبط با امر مبارزه همه جانبه با مواد مخدر به ویژه بخش درمان و حمایت‌های اجتماعی در این کمیته به هشدار اعضاء رسید.
این مقام مسئول در ستاد از ابلاغ طرح‌های تغییری، ویژه و نوآورانه دستگاه‌ها که مورد تاکید و از تدابیر ریهست جمهوری هست، رویداد داد و گفت: چشم انداز روشنی وجود دارد که اگر ما می‌خواهیم به فرامین مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ویژه ابلاغ سیهست‌های کلی پلن ششم مبنی بر کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد در طول پلن (متوسط سالی ۵ درصد) برسیم می‌بایست دارای عزم جدی و اراده همگانی باشیم.

افشار بیان کـــرد: توسعه خدمات کاهش آسیب به صورتی که بخش قابل توجهی از معتادان متجاهر تحت پوشش قرار بگیرند در این کمیته مورد تاکید جدی قرار گرفت.

وی افزود: در این کمیته رییس سازمان بهزیستی به عنوان رییس کمیته و معاون سازمان نظام پزشکی و دیگر شرکت کنندگان عزم و اراده خود را به منصه ظهور رساندند و اعلام آمادگی کـــردند که در رهستای منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات ریهست جمهوری قدم‌های اساسی را خواهند برداشت.

به نقل روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، افشار گفت: همچنین مقرر انجام گرفت ظرف مدت یک ماه فردا طرح‌های تغییری و نوآورانه دستگاه‌ها و راهکارهای اجرای تدابیر معظم له توسط دستگاه‌ها اجرا شود و میزان بودجه دستگاه‌ها و سازو کار و امکاناتی که احتیاج دارند تامین شوند؛  ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز به عنوان دبیرخانه ستاد و به عنوان مرکز هماهنگی و سیهستگذاری در خدمت اعضا خواهد بود و نهایت همکاری‌ را خواهد داشت.

گفتنی هست؛ در این جلسه نمایندگان وزارتخانه‌های بهداشت و تعاون، سازمان‌های غذا و دارو، بهزیستی، خانومدان‌ها و نظام پزشکی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات خود در این جلسه پرداختند.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما