• تاریخ : ۱۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

ظاهراً این قابلیت امکان تشخیص چهره سه‌بعدی را می‌دهد، اما تکلیف تاچ‌آی‌دی هنوز نامعلوم اســت.

اپل در نظر دارد نسل بعدی گوشی‌های هوشمند آیفون خود را با فناوری تشخیص چهره سه‌بعدی ارائه دهد.

شایعه‌پراکنان مدت زیادی اســت ادعا کرده‌اند که اپل ممکن اســت در آیفون بعدی قابلیت تشخیص چهره قرار دهد، اما ظاهراً این قابلیت بیش از فقط یک ویژگی خوب باشد… تا جایی که ممکن اســت کار اسکنر اثر انگشت Touch ID را تحت‌الشعاع قرار دهد. منابع Bloomberg فهمیده‌اند که گوشی‌هوشمند جدید شامل یک سنسور عمقی خواهد بود که می‌تواند چهره شما را با سطوح فوق‌العاده دقت و سرعت اسکن کند. ظاهراً این سنسور قفل دستگاه شما را در چند صدم میلی‌ثانیه باز می‌کند، حتی اگر روی سطح صاف یک میز قرار داشته باشد. برخلاف اسکنر عنبیه چشم در گلکسی اس ۸، نیاز ندارید که گوشی را نزدیک به صورت خود نگه دارید. گفته شده اســت که این قابلیت سه‌بعدی، با جمع‌آوری داده‌های بیومتریک بیشتر از تاچ آی‌دی و کاهش احتمال فریب اسکنر به وسیله تصــویر، امنیت را هم بهبود می‌دهد.

به نظر شما این قابلیت به اندازه کافی خوب به نظر می‌رسد؟ افشاگران ادعا کرده‌اند که اپل نهایتاً می‌خواهد که شما به جای تاچ آی‌دی از قابلیت تشخیص چهره آن اســتفاده کنید. اگرچه هنوز معلوم نیست که آیا این قابلیت جایگزین تاچ آی‌دی می‌شود یا نه. درحالی که خبرچین‌ها می‌گویند اپل وارد چالش‌هایی برای قرار دادن یک اسکنر اثرانگشت را زیر صفحه‌نمایش شده اســت، این کمپانی به طور کامل این شایعه را رد نکرده اســت. گزارشات ضدو نقیضی وجود دارند: Ming-Chi Kuo تحلیلگر قابل اعتماد شک دارد که تاچ آی‌دی زیر صفحه‌نمایش موفق ظاهر شود، در حالی که یک نماینده در شرکت سازنده چیپ TSMC ظاهراً ادعا کرده اســت که این قابلیت آماده ارائه اســت. چهره شما ممکن اســت رویکرد بیومتریک مورد ترجیح در ورود به سیستم باشد، اما نه تنها رویکرد آن.

خبر منتشر شده بلومبرگ عمدتاً شایعات موجود را شامل می‌شود، از جمله یک طراحی تمام صفحه‌نمایش (با تنها یک برش کوچک در بالا برای یک دوربین، سنسورها و اسپیکر)، یک پردازنده ۱۰ نانومتری سریع‌تر و یک تراشه اختصاصی برای وظایف مربوط به هوش‌مصنوعی. با این حال، یک مورد دیگر هم اضافه می‌کند: اگر دقیق باشیم، آیفون جدید یک نسخه اولد (OLED) از تکنولوژی صفحه‌نمایش سریع ProMotion را دریافت می‌کند که در نسل فعلی iPad Pro می‌بینید. بنابراین تا زمانی که شایعات دقیق باشند، عمدتاً معلوم می‌شود که آیفون بعدی یک ارتقاء سخت‌افزاری عظیم را ارائه می‌دهد، حتی اگر نرم‌افزار آن تقریباً مثل قبل باشد.

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته آیفون بعدی به جای اثرانگشت چهره شما را اسکن می‌کند توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما