• تاریخ : ۲۶ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


گروه رویدادي : ناباروری

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ – ۲۰:۵۸

كد :۷۶۴۹۰

آیا خودارضایی باعث ابتلا به واریکوسل می شود؟!


آیا خودارضایی باعث ابتلا به واریکوسل می شود؟ در ضمن زودانزالی هم دارم….


پاسخ مشاور:


بین خود ارضایی و واریکوسل ارتباطی وجود ندارد.


اما خودارضایی عوارض زیاد دیگری دارد.


در صورت تکرار خودارضائی با دفعات افزایش و به علت تحریک های مکرر اعصاب اتونوم آستانه تحریک پذیری عصبی پائین آمده و لذا افراد مبتلا و مخصوصاً با تعداد افزایش، تحریک پذیری افزایشی نسبت به عوامل محرک بیرونی پیدا کـــرده و لذا می تواند باعث زودانزالی آقاان شود.


تاری دید، ضعف و بی حالی و بی حوصلگی و پرخاشگری از دیگر عوارض خودارضایی هست.


  


یکی از علل شایع ناباروری در آقاان واریکوسل هست. واریکوسل نام اختلالی هست که بر اثر اتساع و پیچ خوردگی وریدهایی بیضه ایجاد می‌شود. این اختلال باعث ایجاد آسیب‌های جدی در بیضه می‌شود، به نحوی که دیگر قادر به تولید منی سالم نخواهد بود. گرچه ایجاد آسیب در بیضه مبتلایان امری بدیهی هست، اما چگونگی آغاز و پیشرفت این آسیب همچنان ناشناخته هست.


بهترین جراحی برای درمان واریکوسل، واریکوسلکتومی هست؛ جراحی ظریف و کوچکی که طی آن عروق درگیر در بیماری مسدود می‌شوند. این جراحی کاهشین ریسک و کاهشین احتمال عود مجدد را دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد در بیمارانی که با این روش درمان انجام گرفته‌اند، خصوصیات اسپرم و مایع منی بهبود موثری داشته‌هست و بخش قابل توجهی از درمان انجام گرفتگان امکان باروری طبیعی را یافته‌اند. گرچه واریکوسلکتومی بهترین راه درمان واریکوسل به نظر می‌رسد، با توجه به انجام گرفتت بیماری و وضعیت بیمار، درمان‌های کمک باروری و مصرف دارو‌ها همچنان از درمان‌های کاربردی در این بیماران محسوب می‌شوند. 


عمل جراحی فقط در ۵۰-۶۰% موارد باعث بهبودی کیفیت اسپرم می شود. که بارزترین تغییرات پس از عمل در حرکت اسپرم ایجاد می شود که باعث تقویت حرکت اسپرم می گردد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما