• تاریخ : ۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

لحظاتی پیش آپدیت رسمی و نهایی ۴٫۱ تلگرام منتشر شد و ویژگی‌های کاربردی و حیاتیی همچون افزایش ظرفیت سوپرگروه‌، تغییر سطح دسترسی ادمین‌، محدود کردن اعضا در سوپرگروه و … به آن اضافه شد.

چند روز پیش و به محض منتشر شدن نسخه بتای تلگرام، ویژگی‌های جدید آن را خدمت شما معرفی کردیم. چند لحظه پیش نیز نسخه نهایی این آپدیت منتشر شد و از حالا می‌توانید از طریق پلی اســتور، تلگرام خود را به نسخه ۴٫۱ آپدیت کنید و از موارد جدیدی که در ادامه، آن‌ها را مرور خواهیم کرد بهره‌مند شوید.

افزایش ظرفیت سوپرگروه‌ها به ۱۰ هزار نفر

از امروز سوپرگروه‌های تلگرام می‌توانند تا ۱۰ هزار عضو را در خود جای دهند که رقمی شگفت‌انگیز اســت و می‌تواند کاربرد سوپرگروه‌ها را بیش از پیش افزایش دهد. امکان جستجوی اعضا نیز اضافه شده اســت تا بتوانید بدون محدودیت در نمایش تعداد اعضا، کاربر مورد نظرتان رو جستجو و پیدا کنید.

امکان Ban و محدود کردن اعضای سوپرگروه

c5930e86 813c 4b8d 95bb 140162df69a3 آپدیت جدید تلگرام منتشر شد: افزایش ظرفیت سوپرگروه، تعیین دسترسی ادمین و محدود کردن اعضا

امکان جالب دیگری که در بخش کنترل سوپرگروه‌ها اضافه شده ، قابلیت محدود کردن کاربران در سوپرگروه اســت. از این پس می‌توانید به‌جای آنکه یک کاربر را به‌طور کامل از سوپرگروه اخراج یا بلاک کنید، تنها به محدود کردن موقت او بپردازید. برای مثال می‌توانید مشخص کنید که کاربر مورد نظر تا یک هفته اجازه‌ی ارســال مطلب در سوپرگروه نداشته باشد. یک کاربر در حالت عادی می‌تواند پیام‌های جدید را بخواند، پیام جدید ارســال کند، مدیا و اســتیکر بفرستد و اقدام به انتشار لینک کند. از این پس می‌توانید روی تمام این موارد به‌صورت تفکیک‌شده کنترل داشته باشید و هرکدام را که مایل بودید، برای یک کاربر خاص غیرفعال کنید. امکان Ban یا مسدود کردن زمان‌بندی شده‌ی اعضا نیز در این صفحه قرار گرفـــــته اســت‌.

تعیین سطح دسترسی‌های ادمین کانال

83d3bcfa 3a8b 4cda bd7d dbf84b2ba074 آپدیت جدید تلگرام منتشر شد: افزایش ظرفیت سوپرگروه، تعیین دسترسی ادمین و محدود کردن اعضا

در این بروزرسانی ادمین اصلی یک کانال (سازنده) می‌تواند روی سطح اختیارات دیگر ادمین‌ها کنترل داشته باشد و وظایف آن‌ها را مدیریت کند. پیش از این تنها سازنده کانال قادر به انجام مواردی همچون تغییر تصــویر یا اطلاعات کانال، ویرایش یا حذف پست دیگر ادمین‌ها و … بود؛ اما از این پس سازنده می‌تواند مشخص کند که کدام یک از ادمین‌های دیگر نیز قادر به انجام این امور باشند. برای دسترسی به این بخش به صفحه‌ی پروفایل کانال بروید و روی آیکون چرخ‌دنده که به بالای صفحه اضافه شده اســت، لمس کنید.

تعیین سطح دسترسی‌های ادمین سوپرگروه

ed8d7694 2181 4dd7 bc03 88fa58ebfba2 آپدیت جدید تلگرام منتشر شد: افزایش ظرفیت سوپرگروه، تعیین دسترسی ادمین و محدود کردن اعضا

علاوه بر امکان مدیریت دسترسی‌های Admin در کانال، شاهد اضافه شدن این ویژگی در سوپرگروه‌ها نیز هستیم. از این پس ادمین اصلی یک سوپرگروه می‌تواند مشخص کند که ادمین‌های دیگر، چه امکاناتی در اختیار داشته باشند. امکان تغییر اطلاعات گروه، حذف پیام دیگر اعضا، قابلیت Pin کردن پیام‌ها، بلاک کردن اعضا و تنظیم یک ادمین جدید از مواردی هستند که ادمین اصلی گروه می‌تواند برای دیگر ادمین‌ها مشخص کند. برای دسترسی به این بخش به صفحه‌ی پروفایل سوپرگروه بروید و روی آیکون چرخ‌دنده که به بالای صفحه اضافه شده اســت، لمس کنید.

ثبت رویدادها و فعالیت ادمین‌ها و اعضا در کانال و سوپرگروه

توسط بخش Events که به سوپرگروه‌ها و کانال‌ها اضافه شده اســت، می‌توانید به نقلی از امور انجام‌شده در ۴۸ ساعت گذشته دسترسی داشته باشید. اضافه شدن ادمین جدید، جوین شدن اعضای جدید، ترک کردن کانال توسط اعضا، تغییر تصــویر یا اطلاعات کانال یا سوپرگروه، ارســال یا حذف شدن یک پست، ویرایش شدن یک پست به همراه نمایش نسخه قبل از ویرایش و … از مواردی هستند که در این بخش ثبت و ضبط می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. این ویژگی می‌تواند کمک بسیاری برای ادمین‌های یک سوپرگروه باشد تا اعضایی که اقدام به نشر مطلب اسپم و بعد از مدتی آن را حذف می‌کنند، شناسایی کنند. همچنین کانال‌هایی که چند ادمین مشغول مدیریت آن هستند، می‌توانند از این امکان اســتفاده کنند و برای مثال متوجه شوند که کدام ادمین مطلب خوب یا اشتباهی را منتشر کرده اســت. برای دسترسی به این بخش به صفحه پروفایل کانال یا سوپرگروه بروید و روی آیکون چرخ‌دنده که به بالای صفحه اضافه شده اســت، لمس کنید.

امکان اســتفاده از پراکسی داخلی

6e132148 15c1 4d32 8367 d0a1aa34ee86 آپدیت جدید تلگرام منتشر شد: افزایش ظرفیت سوپرگروه، تعیین دسترسی ادمین و محدود کردن اعضا

تلگرام در این نسخه قابلیتی مشابه اپلیکیشن توییتر به خود اضافه کرده اســت که توسط آن می‌توانید به امکان تنظیم پراکسی داخلی دسترسی داشته باشید. توسط این امکان قادر خواهید بود بدون نیاز به فعال یا غیرفعال کردن‌های مکرر اپلیکیشن تغییر آی‌پی و تنها با وارد کردن یک پراکسی در برنامه، بدون محدودیت‌ از تلگرام (و شاید تماس صوتی) اســتفاده کنید. اگرچه این امکان در حال حاضر و به لطف دسترسی آزاد به تلگرام کاربرد چندانی نخواهد داشت؛ اما در هر صورت وجود آن بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. برای دسترسی به این بخش، به Setting و سپس Data And Storage مراجعه کنید.

امکان Peer To Peer در تماس صوتی

توسط این امکان جدید که در بخش Privacy And Security قرار گرفـــــته اســت، می‌توانید تماس‌های صوتی را به سرورهای تلگرام منتقل کنید تا آی‌پی شما در تماس‌ها آشکار نشود. این قابلیت در حالت پیش‌فرض طریقهن اســت؛ اما با خاموش کردن آن، تماس صوتی به سرورهای تلگرام مرتبط می‌شود. در همین بخش توضیح داده شده اســت که خاموش کردن Peer to Peer و اســتفاده از سرورهای تلگرام می‌تواند کیفیت صدا را کاهش دهد.

نمایش تصــویر و ویدیو در کنار یکدیگر در گالری

سرانجام یکی از ناخوشایندترین موارد موجود در تلگرام یعنی تفکیک تصــویر‌ها و ویدیوها در گالری (هنگام ارســال مدیا) نیز برداشته شد و از این نسخه با انتخاب گزینه Attach و گالری، مستقیما تصــویر‌ها و ویدیوها را در کنار یکدیگر مشاهده خواهید کرد و نیازی به عوض کردن حالت نمایش از Photo به Video نخواهد بود.

.

.

دانلود به‌روزرسانی

اندروید (پلی‌اســتور)  |   آی‌او‌اس (اپ‌اســتور)

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته آپدیت جدید تلگرام منتشر شد: افزایش ظرفیت سوپرگروه، تعیین دسترسی ادمین و محدود کردن اعضا اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما