• تاریخ : ۱۹ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

وزیر دادگستری آمریکا اعلام کـــرد که دولت واشنگتن پلن حمایت از جوانان مهاجری که دارای اسناد هویتی و مهاجرتی نیستند را متوقف خواهد کـــرد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا گفت از ۱۶ منطقهیور دیگر جوانانی که مدارک اقامتی ندارند، نخواهند توانست برای هستفاده از مزایای این پلن که داکا نام دارد، درخوهست بدهند.
در عین حال، به نقل کرد وزیر دادگستری آمریکا، در وضعیت کسانی که هم اکنون از این مزایا هستفاده می کنند، تا حداقل ۶ ماه فردا تغییری ایجاد نخواهد انجام گرفت.

این پلن حمایتی، که از دستاوردهای حیاتی دوران ریهست جمهوری باراک اوباما محسوب می شود، حدود ۸۰۰ هزار نفر از جوانانی که فاقد مدارک معتبر مهاجرتی بودند را تحت حمایت قرار می داد.

دو روز پیش برخی رسانه های آمریکا رویداد داده بودند که دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا در نظر دارد پلن حمایت از جوانان مهاجری که دارای اسناد هویتی و مهاجرتی نیستند را ملغی کند.

ترامپ روز سه‌شنبه در بیانیه ای گفت که مایل به تنبیه کودکان نیست. وی افزود: ما باید تشخیص دهیم که آمریکا کشور فرصت‌ههست چون کشوری هست که قانون در آن حاکم هست.

بنا بر گزارش‌ها ترامپ به کنگره این کشور شش ماه فرصت داده تا این پلن را با پلن‌ای دیگر جایگزین کند و کاخ سفید روز یکشنبه پل رایان، مدیر مجلس نمایندگان آمریکا را از این تصمیم ترامپ بارویداد کـــرده هست.

نقل کرد انجام گرفته هفته گذشته رایان از مدیر جمهور آمریکا خوهسته تا پلن داکا را ملغی نکند چون چنین گزینه‌ای افراد زیادی را در معرض مشکلات قرار می‌دهد. وی نقل کرد این مهاجران را والدینشان به آمریکا آورده‌اند و آنها جای دیگری جز آمریکا را به عنوان خانه خود نمی‌شناسند.

پلن داکا که در زمان باراک اوباما، مدیر جمهور سابق آمریکا به اجرا در آمد به حمایت از جوانانی می‌پردازد که دارای سند هویتی و مهاجرتی نیستند و با حمایت از آنها باعث می‌شود تا از کشور اخراج نشوند و با هم برای آنها امکان کار و فرصت تحصیل فراهم آورد.

افرادی که زیر ۳۰ سال هستند برای آنکه شامل پلن داکا می انجام گرفتند، باید هشدارات شخصی خود را به اداره امنیت داخلی آمریکا ارائه می کـــردند. سپس این افراد مورد تحقیقات پلیس فدرال آمریکا قرار می‌گرفتند تا معلوم شود سابقه انجام جرم نداشته اند. آنها همچنین باید در حال تحصیل بوده یا تازه فارغ‌التحصیل انجام گرفته بودند، یا در صورت خدمت در ارتش از آن اخراج نانجام گرفته بودند. متقابلا دولت آمریکا قبول می‌کـــرد تا هر اقدامی درخصوص وضعیت مهاجرتی آنها را، به مدت دو سال به تاخیر بیاندازد.

زیادی از جوانانی که شامل این پلن بوده‌اند از مکزیک و یا دیگر کشورهای آمریکای لاتین هستند.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما