• تاریخ : ۲۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیر اجرایی دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران وضعیت سلامت دندان های شیری کودکان ایرانی را زیاد بغرنج عنوان کـــرد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
مهر، دکتر مارال قربان زاده صبح چهارشنبه در حاشیه برگزاری دوازدهمین کنگره سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در برج میلاد گفت: پیشگیری در دندانپزشکی کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار هست به طوری که سلامت دندان ها در دوران کودکی باعث می شود در بزرگسالی کاهش شاهد دندان های پوسیده و خراب باشیم.
وی با اشاره به این مطلب که در گذشته آحاد آقام بر این عقیده بودند باید دندان های شیری کشیده شود، افزود: متاسفانه این تفکر غلط همچنان در نزد برخی از آقام و برخی دندانپزشکان عمومی مشاهده می شود به طوری که کشیدن دندان شیری را بهترین راهکار برای رها انجام گرفتن از خرابی دندان عنوان می کنند.

مسئول پلن های کودکان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران بر حفظ دندان های شیری تاکید کـــرد و گفت: امروزه با توجه به روش هایی که انجام می شود، می توان از کشیدن دندان های شیری جلوگیری کـــرد.

وی با اشاره به شاخص سلامت دندان ها بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی افزود: تعداد دندان های پوسیده کودکان در کشور ما خیلی بالا هست به طوری که کودکان در سن ۵ سالگی از بین ۸ دندان شیری، ۵ الی ۶ دندان خراب دارند که می بایست درمان و یا کشیده شود.

قربان زاده بر ضرورت پیشگیری در امر بهداشت دهان و دندان تاکید کـــرد و گفت: متاسفانه برخی همکاران دندانپزشک عمومی ما همچنان بر این عقیده هستند که دندان های شیری باید کشیده شود. در حالی که چنین هستدلالی امروز قابل قبول نیست و می توان با روش های علمی از کشیدن دندان های شیری جلوگیری کـــرد.

به نقل کرد وی کشیدن دندان های شیری باعث می شود به هنگام رویش دندان های دائمی فرد با مشکلاتی مواجه شود.


انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما