• تاریخ : ۲۳ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

سال تحصیلی جدید در شنبه نخست مهر آغاز می‌شود و براساس آخرین آمار وزارت تعلیم‌وپرورش تا به امروز ۱۲میلیون و ۶۲۴هزار نفر معادل ۹۶درصد دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام کـــرده‌اند.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
تسنیم، شنبه «نخست مهر ۹۶» نخستین روز از سال تحصیلی جدید خواهد بود و زیاد از ۱۲٫۵ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در این روز به‌صورت حتمی سال تحصیلی ۹۷‌ــ۹۶ را آغاز خواهند کـــرد.
دانش‌آموزان کلاس نخستی و پیش‌دبستانی با برگزاری جشن شکوفه‌ها در تاریخ ۳۱ منطقهیور هر سال برای رفتن به مدرسه آماده می‌شوند اما امسال به‌دلیل اینکه ۳۱ منطقهیور جمعه هست، جشن شکوفه‌ها چهارشنبه ۲۹ منطقهیور برگزار می‌شود.

بر اساس آخرین آمار از وضعیت ثبت‌نام دانش‌آموزان تا به امروز ۱۲ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۲۵۷ نفر در مدارس کشور ثبت‌نام کـــرده‌اند؛

تعداد دانش‌آموزان دوره ابتدایی، ۷ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۱۰۶ نفر، تعداد دانش‌آموزان دوره متوسطه نخست، دو میلیون و ۹۹۱ هزار و ۳۲۷ نفر.

تعداد دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم، یک میلیون و ۹۴۴ هزار و ۲۵۰ نفر. تعداد دانش‌آموزان مدارس هستثنایی، ۵۹ هزار و ۵۲۹ نفر و تعداد دانش‌آموزان پایه دهم، ۷۲۴ هزار و ۹۹۴ نفر.

۱۱٫۷ درصد دانش‌آموزان در رشته ریاضی، ۲۹٫۶ درصد در رشته تجربی، ۲۶٫۸ درصد در رشته انسانی، ۱۵٫۴ درصد در فنی‌وحرفه‌ای، ۱۵٫۹ درصد در کاردانش و ۰٫۶ درصد در رشته معارف ثبت‌نام کـــرده‌اند.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما